XII Niedziela Zwykła - 22.06.2019

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Litania do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.   

3. W środę modlitwy za wypominanych przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 a po nich Msza św. i procesja z racji oktawy Bożego Ciała (oktawa trwa do czwartku).

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy Na Mszę św. o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Składka na tzw. Świętopietrze – utrzymanie Stolicy papieskiej w Rzymie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa niedzielnego dla dzieci.  

8. Dziękuję sprzątającym Kościół  paniom Bożenie Galos, Wiktorii Żak, Krystynie Zajda, Monice Szymula, Grzesiak Marii oraz Iwonie Milcz.

9. Składka w przyszłą niedzielą inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Msze św. w tym tygodniu o godz. 18.00 a w sobotę 29.06 br. dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 rano.