XIII Niedziela Zwykła- 26.06.2022

1. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych, niech będą okazją do pogłębienia relacji z Panem Bogiem i mądrego odpoczynku.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Weronice Nędza, Oldze Nędza, Lucynie Żak-Elshahed, Ewie Głowacz oraz panom Zbigniewowi Głowacz i Sławomirowi Karolus.

3. Msze św. w niedziele lipca o 8:00, 10:30; 12:00. Natomiast po wakacjach niedzielne msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 11:30. Zmiana godzin z uwagi na uroczystości odpustowe w parafiach dekanatu.

4. Msze św. w tym tygodniu poniedziałek o 6.00 na rozpoczęcie pielgrzymki, wtorek i czwartek o 7:00, piątek i sobota o 18:00.

5. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze” – utrzymanie stolicy papieskiej. Po wieczornej Mszy św. modlitwa za zmarłych – wypominki.

6. Dzisiaj, z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na roboty ziemne wokół kościoła związane z odwodnieniem. Bóg zapłać za składane ofiary, także za wpłacane na konto parafialne.

7. W dniu dzisiejszym w sanktuarium św. Jana Pawła II zakończenie peregrynacji Ikony św. Rodziny w naszej archidiecezji. Dziękuję tym, którzy otworzyli drzwi i serca na przyjęcie kopii Ikony św. Rodziny w naszej parafii.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

9. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Proszę o potwierdzenie przyjazdu do chorych w zakrystii.

10. Miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania będzie odmawiana po Mszach św.

11. Bardzo dziękuję za złożone dary z okazji 25-lecia kapłaństwa: kielich i puszkę na Najświętszy Sakrament, ornat, obraz Świętej Rodziny. Dziękuję również Rodzinie ś.p. ks. Józefa za kielich i ofiarę pieniężną. Wszystkim dziękuję za życzliwe przyjęcie, uśmiech i dobre słowo, pomoc w podejmowanych pracach dla parafii, a nade wszystko za modlitwę.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze m.in. wakacyjny cykl smaczna Polska. Polecam lipcowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych.

13. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
  • Wtorek - św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • Czwartek - św. Piotra i Pawła, Apostołów
  • Piątek - św. pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów