XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2019

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas. Dzisiejsza składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 18.00, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i odmówimy akt ofiarowania się sercu Bożemu. Spowiedź św. od godz. 17.30

4. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do Matki Bożej. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 rano.

5. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym polecam wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda pod miedzą” – dziennikarze odwiedzają i opisują słynące łaskami miejsca. W tym numerze Szydłowo oraz o istocie  i znaczeniu kultu Serca Pana Jezusa. .

6. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. + Annę Nowak z Jeziorzan i śp. + Jerzego Szewczyk. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Wieczny odpoczynek…

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

9. Dziękuję sprzątającym kościół: Irenie Kowalczyk, Sylwii Rakoczy, Zofii Zajda, Małgorzacie Józefczyk, Honoracie Rożenej oraz panu Tomaszowi Apostol.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w środę - 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii, 
  • w czwartek – rocznica poświęcenia bazyliki Metropolitalnej w Krakowie,
  • w sobotę - 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.