XIV Niedziela Zwykła - 05.07.2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W miesiącu lipcu po Mszach św. odmawiamy Litanię do najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, taki schemat Mszy św. w niedzielę i święta będzie przez całe wakacje.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych wszystkich chorych, cierpiących i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W środę po Mszy św. modlimy się do bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

5. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Zofii Królik, Marcie Królikowskiej, Agnieszce Mądry, Marii Królik i Alinie Keller.

6. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego a w nim kolejny odcinek cyklu wakacyjnego „ Nie ma jak u mamy” – tym razem Bazylika w Leżajsku.

7. Msze św. w tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za naszą Ojczyznę.

8. Przed kościołem można wspomóc akcję Caritas naszej Archidiecezji dla poszkodowanych w wyniku podtopień. Bóg zapłać za ofiary.

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.