XIV Niedziela Zwykła - 07.07.2019

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. W Lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa. Litania do będzie odmawiana po Mszy św.

2. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu w Gościu niedzielnym polecamy tekst o ciemnej stronie Internetu. Ten artykuł powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. Także o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami.

3. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Izabeli Królik, Grażynie Grzesiak, Agacie Stelmach, Wiesławie Wsołek i Aldonie Królik.

4. Msze św. w tym tygodniu w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Boroń ze Ściejowic polećmy go Bożemu miłosierdzia w modlitwie. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego, 
  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
  • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.