XIX Niedziela Zwykła - 12.08.2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia N.M.P oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka do Kalwarii wyruszy z naszego kościoła 15.08 o godz. 13.00.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, czyli o godz. 8.00 i 10.30. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. podczas wszystkich Mszy Świętych.

4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu wojska polskiego oraz o istocie pielgrzymowania.

8. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Elżbiecie Kowalik, Marii Tyrała, Sylwii Śmiech, Dorocie Karolus i Barbarze Krawczyk.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adelę Gruca z Jeziorzan. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie - Wieczny odpoczynek…

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek o godz. 7.00 rano w czwartek o 8.00 i 10.30 a w pozostałe dni o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.