XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021

1. W dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godzinie  11:00 uroczysty obrzęd złożenia wyznania wiary i przysięgi wierności przez nowego ks. Proboszcza naszej parafii.

2. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży i wczorajsze sprzątanie paniom: Elżbiecie Sroka, Marii Tyrała, Genowefie Trojan, Urszuli Bieleckiej i panu Łukaszowi Krawczyk. Dziękuję także pani Beacie za przystrojenie kościoła z otrzymanych kwiatów.

3. Dziękuję również tym, którzy przyczynili się do skoszenia trawy wokół kościoła i parkingu.

4. Dnia 29.06. została rozwiązana przez poprzedniego ks. Proboszcza umowa o pracę z panem kościelnym. W związku z tym nasza parafia poszukuje chętnej osoby lub osób (np. małżonków), gotowych podjąć się tej zaszczytnej posługi. Polecajmy w modlitwie tę naszą troskę.

5. Msze św. w tym tygodniu o godzinie 7:00 we wtorek i czwartek. W pozostałe dni o godzinie 18:00.

6. W środę po Mszy św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny i uczczenie Jej relikwii.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in.

• w wakacyjnym cyklu wędrówek po Polsce - o grobowcu, którego nie ma żadna kobieta w Europie
  • o historii Dzwonu Zygmunta, która liczy już pól tysiąca lat
  • w ramach przygotowań do beatyfikacji artykuł o ks. Prymasie Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej
  • jest także dla dzieci i młodych nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Umiejmy podać mądre teksty młodemu pokoleniu.

8. W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek 12.07. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • we wtorek 13.07. – wspomnienie św. Pustelników z XI wieku - Andrzeja Świerada – z pochodzenia Polaka i Jego ucznia Benedykta.
  • w czwartek 15.07. – wspomnienie św. Bonawentury biskupa i męczennika
  • w piątek 16.07. – wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli MB Szkaplerznej. Matka Boża obiecała noszącym szkaplerz, że nie zaznają ognia piekielnego. Niech dla osób noszących ten znak będzie on pomocą w odważnym wyznawaniu wiary.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej.