XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka, 
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. W środę po Mszy św. Modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.  

3. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia Gość Niedzielny a w nim m. in. czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Bożej z góry Karmel i Serca Pana Jezusa a ponadto rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce .

4. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, Agnieszce Adamczyk- Mądra, Marcie Królikowskiej, Stanisławie Andrzejewskiej i Marii Pater.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.