XVI Niedziela Zwykła - 22.07.2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani.  Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.  U nas tradycyjnie pielgrzymka zatrzyma się 6.08. o godz. 12.00.

4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza Święta, a po niej możliwość błogosławieństwa pojazdów o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?

6. Bóg zapłać sprzątającym kościół:

7. Msze św. w tym tygodniu o godz. we wtorek o godz. 7.00 w pozostałe dni o godz. 18.00 wieczorem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.