XVIII Niedziela Zwykła - 02.08.2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. Pierwsza niedziela miesiąca – po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich (w innej formie ze względu na stan pandemii) niewielkie grupki pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa, czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II.

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.30, a po nim Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.00.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: Marii Tyrała, Elżbiecie Sroka, Annie Gdula, Marii Skrzypoń i Kazimierze Szewczyk.

8. Polecam lekturę Gościa niedzielnego m. in. o powtórnym małżeństwie w kościele i czy można zadać pytanie czy w kościele istnieją rozwody czy nie istnieją. Jak również czego może nas nauczyć gotycka katedra.

9. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo.


Informacja o pielgrzymce do Kalwarii na odpust Wniebowzięcia MNP 2020.

Z uwagi na panująca pandemię koronawirusa pielgrzymka w dotychczasowej formie nie może się odbyć. Dlatego w tym roku może być ale bez noclegu.
14.08 (piątek) godz. 6.00 – Dróżki do Pana Jezusa a po południu o godz. 15.00 – nieszpory i Procesja Zaśnięcia
15.08 (sobota) godz. 6.00 Dróżki do Matki Bożej i za zmarłych.
Dojazd we własnym zakresie i spotkanie chętnych z naszej parafii na Placu Rajskim.
Zainteresowanych taką formą pielgrzymki pan Kazimierz prosi o kontakt osobisty lub telefoniczny do 10.08 br. celem zapoznania się z ilością chętnych. Ze szczegółowym programem odpustu można się zapoznać też na stronie internetowej Kalwarii Zebrzydowskiej.