XVIII Niedziela Zwykła - 04.08.2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

I niedziela miesiąca sierpnia po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W środę (7 sierpnia) o godz. 6.00 z kościoła w Liszkach w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej wyrusza grupa naszego dekanatu czernichowskiego. Zapisać można się jeszcze dzisiaj (niedziela) w godz. 17.00-20.00 oraz w poniedziałek i wtorek w godz. 18.30-20.00 w sali teatralnej przy plebanii w Liszkach.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

3.  We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Grupa ze Skawiny (jak co roku) zatrzyma się na boisku ok. godz. 12.00

4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

5. Dziękuje sprzątającym kościół paniom: Dorocie Janas, Zofii Białek, Irenie Skrzypoń i panu Stanisławowi Szymula.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Zaborowskiego ze Ściejowic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie - Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.