XVIII Niedziela Zwykła - 05.08.2018

Pierwsza niedziela miesiąca sierpnia – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

4. Dziękuję sprzątającym kościół paniom – Irenie Kowalczyk, Sylwii Rakoczy, Agacie Stelmach, Małgorzacie Józefczyk, Honoracie Rożenej.

5. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego w którym o propozycji Episkopatu na 100 kecie odzyskania Niepodległości oraz o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa.

6. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.