XX Niedziela Zwykła - 19.08.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII (poniedziałek) – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII (we we wtorek)– św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII (w środę) –Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII (w piątek) – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Składka (w przyszłą niedzielę) inwestycyjna na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Stanisławie Andrzejewskiej, Marii Królik, Danucie Wiernowolskiej, Izabeli Nędza i Marzenie Dominiarczyk.

5. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego, który jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.