XXII Niedziela Zwykła - 02.09.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 IX (poniedziałek) – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX (sobota) – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 rano, pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godz. przed Mszą św. jako też przygotowanie do I piątku miesiąca.

3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o  będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godz. przed Mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

6. Dziękuję sprzątającym kościół: paniom Zofii Białek, Annie Jasiołek, Irenie Skrzypoń, Elżbiecie Kowalik, Dorocie Janas.

7. W Gościu niedzielnym: „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią księgi, o udziale papieża Franciszka w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie, czy analiza dlaczego depresja ma tak zgubny wpływ na nastolatki. Jest również „Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień. Polecam lekturę.

8. Msze św. w tym tygodniu w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.