XXIII Niedziela Zwykła - 08.09.2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego w którym próba odpowiedzi na pytanie czy katolik może uczestniczyć w wojnie czy jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które można spotkać w Internecie? (…).

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

6. Dziękuję sprzątającym kościół paniom: Marlenie Nowak, Stanisławie Paliś, Janinie Kuć, Agnieszce Doniec i panu Wojciechowi Sermet.

7. Zachęcam do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Tuchowa i Odporyszowa (28.09) zapisy w zakrystii kościoła.

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
  • 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.