XXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17. 30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Składa w przyszła niedziele inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii kościoła i kancelarii. Na stoliku z gazetami są kartki, na których można wpisać zmarłych wypominanych. W każdą ostatnią środę każdego miesiąca przez cały rok Msza św. za wypominanych w wypominkach rocznych połączona z modlitwami w ich intencji.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w tym tygodniu: paniom Marii Panek, Marii Matys, Katarzynie Królik – Tyrka, Weronice Nędza, Oldze Nędza i panu Mirosławowi Grzesiak.

7. Zachęcam do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym odpowiedź na pytanie dlaczego wielu przyjmuje Komunię św. w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie. Czy też o rewolucjach w emeryturach, które szykują się w przyszłym roku.