XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2021

1. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizancie ks. Abp Stanisławie Nowaku naszym Rodaku.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Agacie Rosek, Karolinie Rosek, Weronice Kliś, oraz panom Tadeuszowi Ryba, Przemysławowi Ryba.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 – młodzież Oazowa zaprasza osoby z klas 4-8 oraz szkoły średniej, szczególnie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie połączone z ciekawym wykorzystaniem czasu w gronie rówieśników.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. Również w środę /22.09/ spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

6. W sobotę /25.09/ XII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik – rozpoczęcie o 10.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

7. W sobotę po Mszy św. o 18.00 zapraszam na spotkanie przedstawicieli Rady Parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na rynny.

9. Zapraszam na pielgrzymkę 28.09 /wtorek/ do sanktuariów na Górę Św. Anny i Prudnika – miejsca internowania ks. Prymasa. Koszt około 80 zł, w zależności od ilość osób, zapisy w zakrystii.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

• o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette
  • mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana

Dla najmłodszych nowy numer miesięcznika „Staś” w cenie 8 zł.

11. Stowarzyszenie Perspektywa w Ściejowicach wraz z innymi organizatorami zapraszają na Rodzinny Piknik dzisiaj od godziny 15.00 na terenie wokół boiska Klubu Sportowego Gwiazda Ściejowice.

12. Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek - św. męczenników Andrzeja Kim Taegon kapłana i Towarzyszy
  • Wtorek - św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • Środa - bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • Czwartek - św. Ojca Pio, kapłana
  • Piątek - św. męczenników Kosmy i Damiana

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej.