XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.00 a po nabożeństwie dodatkowa Msza św.

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu we wtorek roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas różańca i Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00

5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z kapłańską posługą chorych.

6. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszy św. odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. Dziękuję sprzątającym kościół: paniom Marii Panek, Danucie Poprawa, Marii Matys i Małgorzacie Grzesiak.

8. Zachęcam do lektury rasy katolickiej jest Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik, jak i Gość Niedzielny.

9. Dzisiejsza składka inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Msze św. w tygodniu przez cały miesiąc październik będą o godz. 18.00.

11. Msze św. za zmarłych z rodzin Pielgrzymujących wczoraj do Tuchowa i Odporyszowa będzie odprawiona w dniu 01.11.2019 roku o godz. 8.00 rano a Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Pielgrzymów i ich biskich w dniu 03.11.2019 o godz. 8.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.