XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka do puszek po Mszy św. przed kościołem. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

7. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30 a po nim Msza św. W niedziele października różaniec o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, na wypominki przyjmujemy w zakrystii kościoła i kancelarii. Na stoliku z gazetami są kartki, na których można wpisać zmarłych wypominanych. W każdą ostatnią środę każdego miesiąca przez cały rok Msza św. za wypominanych w wypominkach rocznych połączona z modlitwami w ich intencji.

9. Bóg zapłać sprzątającym kościół w tym tygodniu: paniom – Danucie Poprawa, Stanisławie Kumerskiej, Marii Stopa, Aleksandrze Nowak oraz panu Józefowi Pyla.

10. Polecam lekturę „Gościa Niedzielnego”, w którym o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Jest też „Mały Gość niedzielny” dla najmłodszych.