XXX Niedziela Zwykła - 27.10.2019

1. Ostatnia niedziela października to rocznica poświęcenia kościoła własnego. Na znak konsekracji tego kościoła zapalone są Zacheuszki (świece umieszczone po bokach naszego kościoła). Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30 (od poniedziałku do czwartku). Składka dzisiejsza inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

3. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe z modlitwami za zmarłych w  sobotę o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny odwiedziny chorych od godz. 9.00.

4. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte, jak w każdą niedzielę. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona o godz. 14.00 a potem udamy się na cmentarz parafialny.

5. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. wieczorną.

(od poniedziałku do czwartku – podczas nabożeństw różańcowych). Szacunek dla miejsca spoczynku naszych zmarłych.

6. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Reginie Kapusta, Joannie Stopa, Krystynie Knap, Stanisławie Skowronek, Anecie Suchockiej.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym płyta z filmem „ Bernadetta cud w Lourdes”. Jest również Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik dla najmłodszych.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. + Leonę Pasteczko (moją mamę).  + Franciszka Rosek z Jeziorzan i +Janinę Boroń z Jeziorzan. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.