XXXI Niedziela Zwykła - 03.11.2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. W naszym kościele modlimy się za zmarłych wypominanych w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

4. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Janinie Wąsik, Bożenie Niekłań, Helenie Sroka i Annie Śmiech.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00. Zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Marka Jędraszewskiego od listopada we wszystkich kaplicach i kościołach pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 16.30), zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny. Zachęcam do tej indywidualnej modlitwy powierzając Bogu losy naszych rodzin, parafii archidiecezji i Ojczyzny. „Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną”. (Z listu ks. abpa Marka Jędraszewskiego - „Totus tuus” modlitewny maraton za kościół i ojczyznę” z 28.09.2019 roku). W naszym kościele będzie to miało miejsce w poniedziałek, środę, piątek i sobotę.

6. Składka w przyszłą niedzielę na olej opałowy – składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.