XXXI Niedziela Zwykła - 04.11.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty codziennie. W czwartek modlitwy za Ojczyznę na Mszy. św. porannej o godz. 7.00, wieczorem o godz. 18.00 będzie Msza św. w kościele św. Mikołaja w Krakowie i przekazanie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. Zachęcam do udziału. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja prowadzona przez dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. A w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec za Ojczyznę prowadzony przez Róże Różańcowe z naszej parafii. Zapraszam serdecznie.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza lub kościoła i modlitwy za zmarłych. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach przez cały miesiąc listopad w piątki i soboty po Mszy. św. o godz. 18.00.

4. Dziękuję sprzątającym kościół- paniom Klęczar, Rydzyk, Madej, Bajon i Janas.

5. W Gościu Niedzielnym o Synodzie Młodych, który zakończył się w Rzymie a ponadto o ty, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba bać się śmiertelnie śmierci. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci na miesiąc listopad  a w nim komiks pt. Skauci Niepodległej. Polecam lekturę.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Parafie wspomagają budujące się kościoły za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.