Zesłanie Ducha Świętego - 09.06.2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu i w niedzielę po Mszy św.  

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

5. Dziękuje sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom Marii Paciorek, Lucynie Wąsik, Grażynie Nowak, Janinie Królikowskiej, Katarzynie Tyrała, Jadwidze Gruca oraz panu Jakubowi Długopolskiemu.

6. W Gościu niedzielnym płyta CD zawierająca przemówienia papieża z pierwszej pielgrzymki do Polski. Polecam lekturę.

7. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00

8. W środę modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ludwika Rosek z Jeziorzan, polećmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

10. W dni 22.06 będzie organizowany wyjazd do Ludźmierza. Szczególnie zapraszam Róże Różańcowe. Zapisy w zakrystii kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.