Błogosławieństwo nowych ministrantów i lektorów

W niedziele 24 marca ksiądz proboszcz Edward Pasteczko dokonał uroczystego obrzędu błogosławieństwa nowych ministrantów i lektorów naszej parafii. Liturgiczną służbę ołtarza zasiliło jedenastu chłopców.

Trzech z nich zostało ministrantami: Kacper Dominiarczyk, Jan Doniec, Kacper Kuć, zaś ośmiu zostało włączonych do grona lektorów: Jan Steczko, Piotr Stopa, Hubert Setkowicz, Grzegorz Stopa, Piotr Paciorek, Mateusz Zięba, Krzysztof Królik, Piotr Łączyński. Chłopcy przez kilka tygodni uczęszczali na zbiórki dla kandydatów oraz odbywali zajęcia praktyczne, podczas których uczyli się prawidłowo wykonywać czynności liturgiczne, jak również dobrze czytać w czasie zgromadzenia liturgicznego. 

Cieszymy się z tych radosnych młodzieńczych serc, które chcą służyć Bogu stając obok Chrystusowego ołtarza. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy również chcieliby zostać ministrantami, by zgłosili się do ks. proboszcza i rozpoczęli swoje przygotowania do służby przy  celebracji Świętej Liturgii.