I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Dziś na Mszy Świętej 10.30 błogosławieństwo książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych. 

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a po niej Msza św. wieczorna. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich żali będzie przeznaczona na dekoracje i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 droga krzyżowa prowadzona przez naszego pana Tomasz – organistę. 

4. W Gościu Niedzielnym – początek rozważań wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał rany”, jak też czym jest klauzula niektórych zakonów. Polecam lekturę 

5. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Halinie Wąsik, Agacie Markowicz, Ewie Żołnierczyk, Annie Raputa i Marii Witana. 

6. Msze św. w tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano pozostałe dni o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.0 i o godz. 15.00 Gorzkie żale a po nich Msza św. 

7. W środę Msza św. wieczorna za Wypominanych w wypominkach rocznych i po Mszy św. modlitwy w ich intencji. 

8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna oraz ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. (II niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą Ad gentes). Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.