I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024

1. Rozpoczęty Wielki Post jest czasem duchowego wysiłku. Wykorzystajmy te dni na udział w Nabożeństwach Pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedziele Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego. Proszę, by Rodzice, Dziadkowie byli tymi, którzy przekazują wiarę młodemu pokoleniu przychodząc z dziećmi i wnukami na te nabożeństwa.

2. Przez Wielki Post wystawiona jest skrzynka, do której można wrzucać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu - Msze św. o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Anny Banachowicz, Anny Szydło, Lucyny Żak-Elshached oraz panów Sławomira Karolus i Piotra Nędza

5. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

6. Z kalendarza liturgicznego:

• Środa - św. Piotra Damianiego – biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek - katedry św. Piotra Apostoła
  • Piątek - św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej