I Niedziela Wielkiego Postu - 26.02.2023

1. Rozpoczęty Wielki Post jest czasem duchowego wysiłku. Wykorzystajmy te dni na udział w Nabożeństwach Pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedziele Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego.

Proszę, by Rodzice, Dziadkowie byli tymi, którzy przekazują wiarę młodemu pokoleniu przychodząc z dziećmi i wnukami na te nabożeństwa.
Przez Wielki Post wystawiona jest skrzynka, do której można wrzucać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

2. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu Msze św. o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas dzisiejszej składki inwestycyjnej. Bóg zapłać za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 przedstawiciele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pragną podzielić się świadectwem i informacjami o tym dziele.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

6.  Spowiedź święta z racji I piątku miesiąca od godz. 16:00.

7. W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

8. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Eweliny Drewniak, Elżbiety Drewniak, Marzeny Przebinda, Izabeli Nędza, Andżeliki Jaje, Zofii Jankowicz oraz dla pana Jakuba Nędza.

9. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na pomoc mieszkańcom dotkniętym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii. Zebrano kwotę 2.907,00 zł, którą przekazano na pomoc za pośrednictwem Caritas.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęcony uczynkom miłosierdzia względem duszy.

11. Jest także marcowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych parafian.

12. Z kalendarza liturgicznego:

• św. Kazimierza    - patrona archidiecezji krakowskiej

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej.