II Niedziela Adwentu - 10.12.2017

Dziś dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Maszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

         W zakrystii kościoła są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary wspomagają dzieło pomocy potrzebującym. W naszej parafii chcemy również zorganizować pomoc potrzebującym. Od dziś jest wystawiony kosz, do którego będzie można składać produkty spożywcze długoterminowe. Za wszelkie ofiary i dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. Roratniej, która w naszym kościele będzie we wtorek i czwartek o godz. 6.45 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00. potraktujmy Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu, jako rekolekcje i przygotowanie do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Dziś nasi Sportowcy LKS Jeziorzany będą odwiedzać parafian z życzeniami i kalendarzami na 2018 rok.

Dziękujemy sprzątającym kościół: paniom  Apolonii Marmulewicz, Marii Matys, Danucie Poprawa, Marii Panek i Małgorzacie Grzesiak.

Polecam lekturę „Gościa niedzielnego”, w którym profesor ekonomii podaje argumenty, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę, czy też wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córkę.

Można zgłaszać chorych tych których nie odwiedzamy na pierwsze piątki a chcieliby przystąpić do Spowiedzi i komunii przed świętami.

Spowiedź przed świętami w przyszłą niedzielę od godz. 14.00 – 16.00 a o godz. 16.00 dodatkowa Msza św.