II Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2023

1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedziele Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego. Proszę, by Rodzice, Dziadkowie byli tymi, którzy przekazują wiarę młodemu pokoleniu przychodząc z dziećmi i wnukami na te nabożeństwa.

Przez Wielki Post wystawiona jest skrzynka, do której można składać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu - Msze św. o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

3. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 6.204,00 zł. W tym w podpisanych 24 kopertach było 2.450,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, natomiast w piątek za przyczyną św. Brata Alberta Chmielowskiego.

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w sobotę po Mszy św. na modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc.

6. W przyszłą niedzielę /12.03/ na Mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Marii Tyrała, Doroty Karolus, Barbary Krawczyk, Gabrieli Gach, Elżbiety Sroka.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. rozmowa o tym jak rozumieć karę Boską oraz wielkopostna katecheza o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.

9. Z kalendarza liturgicznego:

• wtorek - św. Perpetuy i św. Felicyty męczennic
  • środa - św. Jana Bożego
  •  czwartek - św. Dominika Savio

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej