II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Składka z Gorzkich żali przeznaczona na dekorację ciemnicy, Bożego Grobu oraz kwiaty. Po Gorzkich żalach dodatkowa Msza św. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Po Mszy św. o godz. 10.30 droga krzyżowa prowadzona przez naszego pana organistę.

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami i ofiarami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Składka do puszek na cele misyjne przed kościołem. Składam podziękowania Bóg zapłać.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. W środę po mszy św. modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

6. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Maria Kapusta z Jeziorzan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w modlitwie – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

7. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00. W poniedziałek, środę, sobotę pół godz. przed Mszą św. od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę.

8. W najbliższą sobotę 14.03 odwiedziny chorych z posługą sakramentu pokuty i Komunią św. od godz. 9.00 rano.

9. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Renacie Suchan, Zofii Steczko, Agnieszce Weimer, Agnieszce Gruca, Halinie Królik oraz panom: Mariuszowi Łęckiemu i Sławomirowi Karolus.

10. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym o sile matczynej modlitwy oraz o niezwykłym muzeum, w którym można dotknąć Jana Pawła II.