II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 11.00. Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11.00, prowadzona przez naszego pana organistę Tomasza. O godz. 15.00 Gorzkie żale a po nich Msza św.  Składka z Gorzkich żali przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. W Roku Jemu poświęconemu po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa i polecamy jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Za jej odmówienie można zyskać dar odpustu zupełnego. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. W środę modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. 

6. W pierwszy piątek miesiąca marca spowiedź od godz. 16.00 a o 16.30 Droga Krzyżowa a po nie Msza św. wieczorna. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym m.in. druga część rekolekcji oraz o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn.

8. Dziękuje sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu – paniom Joannie Janas, Annie Stawowskiej, Krystynie Stopa, Amelii Gruca i panu Tomaszowi Stawowskiemu.

9. Msze św. w tygodniu we wtorek i czwartek  o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

10. W sobotę po Mszy Świętej modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej, polecając się Jej sercu.

Msze św. w niedziele marca o godz. 8.00, 9.30. 11.00
i o godz. 15.00 Gorzkie żale o po nich Msza św.

10. Dzisiejsza składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.