II Niedziela Zwykła - 15.01.2023

1. Trwa wizyta duszpasterska kolęda. Dziękuję parafianom otwierającym drzwi swych domów na Boże błogosławieństwo i wspólną modlitwę. Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły wizyty w wyznaczonym dla swego rejonu terminie, a pragną zaprosić do wspólnej modlitwy proszę o podejście do zakrystii i ustalenie spotkania.

2. Msze święte w tym tygodniu o godz. 7:00 z wyjątkiem piątku. W ten dzień Msza święta o godz. 17:00, a następnie modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Lucynie Wąsik, Grażynie Nowak, Monice Pacułt, Marii Paciorek i Bożenie Skrzyńskiej.

4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. Młodzież Oazowa wyraża wdzięczność za złożone ofiary podczas rozprowadzania poświęconych kadzidełek i kredy. Dziękuje także za obecność na Jasełkach oraz za złożone ofiary przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne.

6. Dziękuję OSP w Jeziorzanach za udostępnienie remizy na czas prób i przedstawienia. Animatorom, pani Alinie Keller dbającej o stroje i rekwizyty, wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Jasełek, a zwłaszcza grającym za poświęcony czas na głoszenie Ewangelii składam serdeczne Bóg zapłać.

7. W dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci na próbę scholii o 9:15.

9. Podczas Mszy św. o godz. 10:00 w najbliższą niedzielę wraz z Krakowską Drużyną Orląt im. Antosia Petrykiewicza będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

10. Również w przyszłą niedzielę Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza po Mszy św. o godz. 10:00 do modlitwy różańcowej za osoby uzależnione i niosące im pomoc.

11. Gość Niedzielny w cenie 10 zł. Zachęcam do lektury zwłaszcza artykułów o pożegnaniu papieża seniora, także o ostatnich chwilach wcześniejszych papieży.

12. Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy:

JEZIORZANY

16.01.22 /poniedziałek/
godz. 14:30
od państwa Kapustów, prawą stroną drogi w kierunku Ściejowic
i powrót drugą stroną drogi do państwa Stępskich
18.01.22 /środa/
godz. 15:00

Kutek - od państwa Rafała i Karoliny Rosek domy przy dolnej drodze, następnie od pani Jolanty Przebinda w kierunku kościoła. Zakończenie u państwa Danuty i Stanisława Janas

13. Fundacja na rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” składa podziękowania Parafianom za dar serca złożony w Adwencie dla pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

14. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - św. Antoniego, opata
  • Czwartek - św. Józefa Sebastiana Pelczara
  • Piątek - św. Sebastiana, męczennika
  • Sobota - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej