III Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022

1. Dziś rozpoczęcie nabożeństw majowych połączonych ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP. Zapraszam przez miesiąc maj, by znaleźć pół godziny na spotkanie z Matką Bożą. Rodziców i dziadków proszę o prowadzenie najmłodszych na majówki. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty o 17.30, w niedziele o 15.00. Zachęcam do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

2. W Uroczystość NMP Królowej Polski /03.05/– Msze św. o godz. 8.00 i 18.00, w pozostałe dni tygodnia o 18.00. Msze św. niedzielne w maju 8:00, 10:30, 15:30 - po nabożeństwie majowym. Z uwagi na I Komunię św. w przyszłą niedzielę – Msza św. z 10.30 przesunięta na 11.30. Osoby niemające w rodzinie pierwszokomunijnych dzieci, proszę o wybranie innej godziny Mszy św.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4. Spowiedź św. w I – piątek miesiąca od 16.30 do 17.30. W I sobotę spowiedź św. dzieci przed Komunią św. Nie ma odwiedzin chorych.

5. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Po przeliczeniu przez Przedstawicieli Rady Parafialnej zebrane ofiary wpłacono na konto parafialne. Kwota wyniosła 6.616.04. W tym w 16 podpisanych kopertach złożono 1.800,00 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne.

6. Dziękuję za uświetnienie odpustu parafialnego OSP wraz z pocztami sztandarowymi, niosącym feretrony, baldachim. Rodzicom dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców z dzwonkami w komżach, uczniom klasy IV za obecność
w strojach komunijnych i galowych. LSO za dopracowaną asystę.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Genowefie Trojan. Kazimierze Szewczyk i Elżbiecie Sroka.

8. Moja wdzięczność pomagającym przy pracach wokół: kościoła, plebani i na cmentarzu dla panów: Roberta Kowalika, Damiana Stachowskiego, Dariusza Wąsiołek, Stefana Kapusty, Jacentego Przebindy, Krzysztofa Soleckiego, Dariusza Steczko, Mateusza Rosek. Szczególne podziękowanie w imieniu własnym i całej wspólnoty parafialnej dla p. Kościelnego Tadeusza Kowalika za koordynację wszystkich tych prac. Dzięki Waszej ofiarności błyskawicznie można było zakupić ekran i wczoraj go zamontować. Stary projektor, psujący się, nie nadawał się już do naprawy. Serdecznie dziękuję za Waszą ofiarność.

9. Osoby chętne na przyjęcie ikony św. Rodziny proszę o podejście do zakrystii w celu ustalania daty zaproszenia wizerunku do swego domu. Również pragnących zakupić Ikonę św. Rodziny proszę o podejście do zakrystii. Podziękowanie dla pana Edwarda Soleckiego za oprawę Ikony, która będzie nawiedzała domy w naszej parafii.

10. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy wtorek o 17.00. Serdecznie zapraszam.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Artykuł wyjaśniający, dlaczego Litania Loretańska jest głównym elementem nabożeństwa i kto je zapoczątkował.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny
  • Środa - św. Florian, męczennika, patrona strażaków i hutników
  • Czwartek - św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, patrona Szafarzy Komunii św.
  • Piątek - św. Apostołów Filipa i Jakuba

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.