III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy.  We wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego, by częściej sięgać do tekstu Pisma św. Nie tylko ją czytać ale i uczynić księgą codziennej modlitwy.

2. W środę 29.04 br. z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 za Zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w następujących godzinach w poniedziałek, środę, piątek i sobotę od godz.  17.00. We wtorek i czwartek od 6.30 w kaplicy św. Józefa. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Odwiedziny chorych z posługą sakramentu pokuty i Komunii św. w najbliższą sobotę (2 maja) od. godz. 9.00 rano.

4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwie majowym  w tygodniu o godz. 17.30 i na Eucharystii o godz. 18.00. i W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

Tegoroczna Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III została przeniesiona na okres po wakacjach na 6.09.2020 rok.

5. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja (piątek) , będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Eucharystię tego dnia o godz. 18.00 połączymy także z krótkim modlitwami w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy szczególnie teraz.

6. Przyszła niedziela to 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o 7.00 rano i o godz. 18.00 i o godz. 18.30. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

9. Dziękuję sprzątającym kościół: państwu Karolinie i Robertowi Cetera, paniom Magdalenie Wiejak, Stanisławie Bulda i Marzenia Lusina.

10. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego jest też Mały Gość Niedzielny na miesiąc maj.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Andrzej Skowronek ze Ściejowic i śp. Aniela Boroń z Jeziorzan. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Wieczny odpoczynek

12. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00. We wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano a w sobotę (przeniesiona z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski)  o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00.
W poniedziałek, środę, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.30 wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji świata pogrążonego w pandemii, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Zachęcam do tej modlitwy.
Zgodnie z wytycznymi co do bezpieczeństwa w stanie epidemii (1 osoba na 15 m2) w naszym kościele może uczestniczyć 40 osób. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone zachowując odległość pomiędzy uczestnikami liturgii od 1,5 do 2 metrów. Polecam, by uczestniczyć we Mszy św. z zasłoniętymi ustami i nosem – przez maseczki lub chustki.

            Niedzielne Msze św. pozostają wg schematu 
o godz. 8.00, 9.00. 10.30 i o  godz. 15.00 nabożeństwo majowe a o ok. 15.30 Msza św. 

W Mszy św. może uczestniczyć do 40 osób.

W tygodniu druga intencja będzie odprawiona po pierwszej 
Mszy św. ok. godz. 7.30 lub 18.30. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.