III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Przez cały czas Roku św. Józefa po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. W środę modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a po niej Msza św. wieczorna. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można zyskać  odpust zupełny.  W niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez naszego organistę Pana Tomasza.

4. Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od 25.03. do 28.03. br. a oprowadzi je ks. dr hab. Piotr Andryszczak. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji będzie na stronie Internetowej parafii i w gablocie parafialnej.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego. Polećmy go modlitwie podczas jego wizyty apostolskiej do Iraku.

6. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym dodatek Nowenna do św. Józefa oraz można przeczytać, czym są nowenny i dlaczego stały się tak popularne. Jest też specjalne wydanie „Gościa Extra”  (w cenie 9 zł) poświęconego św. Józefowi.

7. Dziękuje sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Halinie Królik, Zofii Steczko, Marii Makowskiej, Agnieszce Wiemer i Renacie Suchan.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Helena Janas i śp. Stanisława Stępska z Jeziorzan. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Msze św. w tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

W niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00

i o godz. 15.00 Gorzkie żale i po nich Msza św.