III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023

1. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedziele Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego. Proszę, by Rodzice, Dziadkowie byli tymi, którzy przekazują wiarę młodemu pokoleniu przychodząc z dziećmi i wnukami na te nabożeństwa.

Przez Wielki Post wystawiona jest skrzynka, do której można składać ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu - Msze św. o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

3. Dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej – ks. Łukasz Michalczewski w Komunikacie Kurii Metropolitalnej do Wiernych naszej Archidiecezji zaprasza: „aby dać świadectwo wielkości św. Jana Pawła II i naszej wiernej miłości wobec Niego w rocznicę Jego śmierci 2 kwietnia na czuwanie pod Oknem Papieskim w Krakowie o godz. 20:00”.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. Msza św. z okazji Imienin śp. ks. Jozefa Obyrtacza – pierwszego proboszcza naszej parafii w przyszłą niedzielę, o godz. 8:00. Serdecznie zapraszam.

6. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Zofii Pysno, Moniki Zachara, Kazimiery Szewczyk oraz panów Mariana Janas i Piotra Lączyńskiego.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m. in. Blok tekstów związanych z 10. Rocznicą wyboru papieża Franciszka, w cyklu wielkopostnym kolejny uczynek miłosierdzia – wątpiącym dobrze radzić.

8. Sołtys Jeziorzan pani Danuta Janas zaprasza mieszkańców na zebranie w sprawie budowy mostu, dzisiaj o godz. 15:30 w remizie OSP Jeziorzany. Na zebraniu obecny będzie wójt Gminy Liszki.

9. Pamiętajmy, że za dwa tygodnie, w nocy z soboty na niedzielę tj. 25/26 marca zmiana czasu na letni.

10. Z kalendarza liturgicznego:

• Piątek - św. Patryka, biskupa
  • Sobota - św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora K-ła

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej