III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16.30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 15.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zgodnie z zaleceniami może w niej uczestniczyć do 50 osób.

W najbliższe niedziele (22.03 i 29.03)  podczas Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę i osoby dotknięte chorobą codiv – 19. Będzie też dodatkowa Msza św. dla tych którzy chcą o godz. 9.00. i po Gorzkich żalach o godz. 15.45.  Jednak dostosujmy się do próśb i zaleceń władz państwowych i kościelnych. Wszystkie zamówione Msze św. będą odprawione – zachęcam do udziału najbliższą rodzinę. W sytuacji nieobecności ks. seniora druga intencja będzie odprawiona podczas drugiej Mszy św. bezpośrednio.

2. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

4. Dziękuję sprzątającym kościół, paniom: Grażynie Przebinda, Małgorzacie Meus, Agnieszce Wąsiołek, Katarzynie Wąsik, Barbarze Kowalik i Marii Makowskiej.

5. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła mama ks. Marka Sobesto śp. Kazimiera ze Ściejowic. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

6. W zależności od rozwoju sytuacji Msze św. w naszym kościele będą we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi, czy komunii św. dla chorych będzie po zgłoszeniu. Co do rekolekcji i spowiedzi wielkanocnej wszystko będzie w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i kolejnych zaleceń władz kościelnych czy państwowych.