IV Niedziela Wielkanocna - 03.05.2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj też wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Podczas dzisiejszej adoracji polecimy aktem zawierzenia i modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II losy naszej Ojczyzny.

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz.17.30 a w niedzielę o godz. 15.00. Msze św. w tygodniu w maju po majówce o godz. 18.00. Druga intencja przyjęta lub wyznaczona będzie odprawiona o godz. 18.30.

Przypominam, że z racji obostrzeń w naszym kościele w Mszach i nabożeństwach może uczestniczyć do 40 osób. Oczywiście należy zachować zasady bezpieczeństwa oraz nakaz noszenia masek ochronnych. Dlatego też będzie więcej Mszy św. w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i po majówce o godz. 15.30.

4. Dziękuję sprzątającym kościół – panu Markowi Nosa i Dorocie Nosal, Marii Jastrzębskiej, Małgorzacie Łołka, Marcie Urban i Iwonie Sobesto-Kopacz.

5. W piątek z racji Uroczystości św. Stanisława nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 V św. Florian – męczennik patron strażaków i hutników.
  • 5. V św. Stanisław Kazimierczyk, prezbiter
  • 6 V św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
  • 8 V św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski i naszej archidiecezji.