IV Niedziela Wielkanocna - 08.05.2022

1. Dziś niedziela Pana Jezusa Dobrego Pasterza. W parafii Dzień I Komunii św. dzieci z klas III.

2. Wykorzystajmy czas na uczczenie Matki Bożej podczas nabożeństw majowych połączonych ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Rodziców i dziadków proszę o prowadzenie najmłodszych na majówki. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty o 17.30, w niedziele o 15.00. Zachęcam do śpiewu litanii przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.

3. Msze św. od poniedziałku do soboty o 18.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych w ramach Białego Tygodnia. Msze św. niedzielne w maju 8:00, 10:30, 15:30 - po nabożeństwie majowym.

4. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

5. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek. Rozpoczęcie na nabożeństwie majowym, a spotkanie z animatorami po Mszy św.

6. Spowiedź święta dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. z klasy IV, będzie w sobotę wg ustalonego z rodzicami porządku.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 – rocznica I Komunii św.

8. Serdeczne podziękowanie dla Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. za porządki wokół naszej świątyni, posprzątanie i zadbanie o wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość. W imieniu całej parafii dziękuję za dar ołtarza Rodziców, jakim jest ofiarowana kapa na nabożeństwa maryjne.

9. Dziękuję pani Magdalenie Duraj za udostępnienie środków i sprzętu do czyszczenia podłogi, a panu Mateuszowi Rosek za wypolerowanie posadzki. Bóg zapłać za posługę służbie kościelnej: panom: Kościelnemu, Organiście i Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii św.

10. Domowy Kościół prosi o zbiórkę darów dla szpitali na Ukrainie. Potrzebne są: tabletki przeciwbólowe, igły, strzykawki, sól fizjologiczna, bandaże, konserwy. Dary będzie można składać w kościele do niedzieli 22.05. Bóg zapłać! 

11. Polećmy siebie i domowników opiece św. Rodziny przyjmując do swojego domu Ikonę św. Rodziny. Osoby mające gościnne serce proszę o podejście do zakrystii, by ustalić datę zaproszenia wizerunku do swego domu. Również pragnących zakupić Ikonę św. Rodziny proszę o podejście do zakrystii.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze kolejna płyta z Biblią audio - Księgi Mądrościowe. Jest także dla dzieci majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

13.     Kalendarz liturgiczny:

  • Piątek - Matki Bożej z Fatimy – rocznica cudownego ocalenia papieża Jana Pawła II podczas zamachu na placu św. Piotra

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów