IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę w tej intencji.

2. Dziękuję sprzątającym kościół rodzicom i bliskim dzieci klasy III, którzy przygotowali kościół o uroczystości I Komunii św. Rozpoczynamy też biały tydzień. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św.

3. W Gościu Niedzielnym o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.