IV Niedziela Zwykła - 03.02.2019

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie po Mszach Świętych. Po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej pobłogosławimy chleb i wodę.

3. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w poniedziałek o godz. 17.00.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość niedzielny” a w nim obrazek z modlitwą rodziców za dzieci oraz czym jest prawdziwe przebaczenie? Z racji Dnia Życia Konsekrowanego świadectwa kilku sióstr zakonnych, które przypominają nam, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

5. Dziękuję sprzątającym kościół ministrantom i lektorom.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.