Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Bartkowskiego

25 lat temu, 14 czerwca 1997 r., przez posługę Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego ówcześni diakoni - a tegoroczni srebrni jubilaci - przyjęli sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Wśród nich znajdował proboszcz naszej parafii, ks. Andrzej Bartkowski.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 14 czerwca 2022 Mszą Świętą przy konfesji św. Stanisława na Wawelu, gdzie wraz z abp. Markiem Jędraszewskim modliło się 29 kapłanów wyświęconych w 1997 roku.

W niedzielę 19 czerwca 2022 roku obchodziliśmy w naszej parafii srebrny Jubileusz święceń kapłańskich Księdza Proboszcza Andrzeja Bartkowskiego. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył dostojny jubilat, a w koncelebrę włączyli się ks. dr hab. Edward Staniek i ks. Dionizy Jedynak, który wygłosił kazanie. Na początku Mszy św. w imieniu wspólnoty parafialnej życzenia złożyli przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza oraz mieszkańcy Jeziorzan i Ściejowic. Kaznodzieja przywołał historię powołania i kapłańskiej drogi księdza Andrzeja oraz zaznaczył, że obchodzony  jubileusz to bardzo ważny dzień dla całej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy za ten czas posługi i prosimy Pana Boga o opiekę dla księdza Andrzeja na następne lata życia.

ks. Andrzej Bartkowski - urodził się w Wadowicach, na terenie papieskiej Parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po powstaniu nowej parafii w Wadowicach uczęszczał do kościoła św. Piotra Apostoła. Tam rozeznawał swoje powołanie, przez wiele lat służąc w parafii jako ministrant i lektor. W 1991 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, a święcenia kapłańskie przyjął w 1997 roku w Katedrze na Wawelu, z rąk ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.
Swoją posługę duszpasterską rozpoczął w parafii św. Michała Archanioła w Sieprawiu, miejscowości w której urodziła się i była ochrzczona bł. Aniela Salawa. Następnie w parafii Miłosierdzia Bożego na Nowym Prokocimiu oraz Parafii św. Józefa na osiedlu Kalinowym. Ostatnie siedem lat posługiwał w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza, gdzie katechizował w szkole podstawowej, przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, prowadził przygotowania do bierzmowania oraz opiekował się wspólnotą Domowego Kościoła.
23 czerwca 2021 roku ks. Abp Marek Jędraszewski powierzył mu funkcję proboszcza w naszej parafii.