Kolędowanie z Nowotarską Miejską Orkiestrą Dętą

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia gościliśmy w naszej parafii - już po raz drugi - Miejską Orkiestrę Dętą z Nowego Targu.

7 stycznia 2018 roku orkiestra uczestniczyła z nami w uroczystej celebracji Eucharystii o godzinie 10:30. Po Mszy zabrzmiały tradycyjne kolędy takie jak „Gdy się Chrystus rodzi”, „Hej w dzień narodzenia”, „Gdy śliczna panna” czy „Cicha noc” w wersji koncertowej. Pan dyrygent Marcin Musiak  postanowił ubogacić koncert o wszystkim znaną kompozycje z  filharmonii wiedeńskiej, czyli „Marsz Radeckiego”, w którego wykonanie włączyła się cała widownia. Usłyszeliśmy również  bardzo popularny utwór „Jingle Bells” w wersji swingowej.

Warto podkreślić, że w składzie Nowotarskiego zespołu znajdziemy całą paletę instrumentów dętych wchodzących w skład pełnej orkiestry dętej, czyli flety, klarnety, trąbki, grające głosy kornetów, saksofony, puzony oraz zestaw perkusyjny. Nie dziwi więc fakt, że tak bogata grupa zgromadziła na koncercie pełen kościół słuchaczy.
Również członkowie orkiestry nie kryli swojej sympatii do Jeziorzan, o czym opowiada klarnecistka, Julia:

Krótka video-relacja z koncertu: