Mistrzostwa Polski za nami!

Nasi lektorzy wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce! Zakończyły się tegoroczne Mistrzostw Polski Służby liturgicznej w halowej piłce nożnej.

Wszystko zaczęło się już w styczniu od  wygraniu etapu dekanalnego. W lutym zwycięstwo w etapie rejonowym i awans do etapu diecezjalnego. Zajęcie drugiego miejsca w diecezji i mamy upragniony awans do finałów ogólnopolskich.

30 kwietnia nasi lektorzy udali się do Rzeszowa gdzie 1 i 2 maja mieli walczyć o tytuł Mistrza Polski. Początek miał miejsce w  Katedrze Rzeszowskiej, gdzie zebrali się  lektorzy z całej polski wraz z moderatorami, by rozpocząć rozgrywki od uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Jan Wątroba. Po Mszy Świętej lektorzy rozjechali się na hale rozmieszone na terenie całego Rzeszowa,  żeby walczyć o awans wyjścia z grup. Pierwszym przeciwnikiem naszych lektorów była drużyna z parafii w Iłowej, z którą wygraliśmy 1:0. W kolejnych meczach zmierzyliśmy się z drużynami z Choroszczy (remis 0:0), Brzyska (wygrana 6:4) oraz Radomia (przegrana 0:3) . Po całym dniu rozgrywek, nasi lektorzy zajęli 2 miejsce w swojej grupie, co dało im awans do ścisłych finałów.

Wyczerpani, ale w świetnych nastrojach wrócili do hotelu, aby regenerować siły na kolejny dzień.  W ćwierćfinale nasi lektorzy pomimo świetnej gry zakończyli przygodę z turniejem, przegrywając 0:1.

Tak kończy się przygoda Mistrzostw Polski 2018. Czekamy na przyszłoroczne zmagania!