Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2020

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na olej opałowy. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie.

3. W środę 15.01. będziemy gościli w naszym kościele ks. kard. Stanisława Dziwisza, który o godz. 10.00 rano dokona uroczystego wniesienia relikwii św. Jana Pawła II. Będzie to nasza parafialna i szkolna uroczystość – w tym roku obchodzić będziemy 100 – lecie urodzin naszego papieża oraz w szkole 15 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. Zapraszam do udziału we Mszy św. Będziemy gościli także chór Gaudium z Kłaja pod dyrygenturą Pani Renaty Kamuda.

4. Dziękuję sprzątającym kościół  paniom: Balbinie Sobesto, Ewie Rosek, Jadwidze Adamczyk i Barbarze Pyla.

5. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano, w środę o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 17.00 (modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny). W piątek i sobotę o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą spowiedzi i komunii św. od godz. 9.00.

7. W poniedziałek ostatni dzień kolędy w Jeziorzanach  (13.01.2020 – od godz. 15:00)Kutek. Początek u Państwa Porębskich, następnie domy od końca w kierunku Kościoła. Zakończenie u Państwa Janas.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg powołał śp. Stanisława Grzesiak ze Ściejowic – polećmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie Wieczny odpoczynek ….

W tym tygodniu patronuje nam:

• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.