Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na zakup oleju opałowego do naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościli chór Gaudium z Kłaja pod dyrygentura Pani Renaty Kamuda a po Mszy św. zapraszam na wspólne kolędowanie.

2. Zakończyliśmy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, wspólne rozmowy i spotkanie w gronie rodzin naszej parafii.

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość niedzielny na miesiąc styczeń.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Ewie Rosek, Balbinie Sobesto, Teresie Kapusta, Barbarze Gębarowskiej, Edycie Saługi i Zosi Saługa, Monice Nowak i Katarzynie Różańskiej.

8. Dzieci i młodzież rozpoczęły czas ferii zimowych. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.