Niedziela Męki Pańskiej - 10.04.2022

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś dzień spowiedzi świętej od 13.00 – 15.00. Wykorzystajmy ten dzień na pojednanie się z Panem Bogiem. Ofiara składana dzisiaj przeznaczona jest na cele rekolekcyjne.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy od sprawowania pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz., 18.00. podczas której będziemy dziękować za ustanowienie Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Adoracja od godz. 7.00. Uczniów klas 1 – 3 wraz z rodzicami zapraszam na adorację w Ciemnicy od 10.00-10.30, a klas IV – VIII od 11.00 – 11.30. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o 15.00 zachęcam do udziału w ostatniej Drodze Krzyżowej.

4. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 z Adoracją Krzyża – znaku naszego zbawienia. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja. Odśpiewamy Trzecia część Gorzkich Żali. Zapraszam OSP ze Ściejowic i Jeziorzan do trzymania warty. Adoracja potrwa przez całą noc wg planu:

 • 20.00 – Ściejowice – domy od lasu do remizy
 • 21.00 – domy od remizy w stronę Piekar
 • 22.00 – droga na Borki
 • 23.00 – droga pod Skałkę, wokół boiska i Sowia Dolina
 • 0. 00 – młodzież.
 • 1.00 – Jeziorzany – Górskie Domy
 • 2.00 – Nowsie
 • 3.00 – Gawóra
 • 4.00 – domy od Ściejowic do kapliczki
 • 5.00 –  domy od kapliczki w stronę Rącznej
 • 6.00 – Kutek
 • 7.00 – Róże Różańcowe Mężczyzn
 • 8.00 – Róże Różańcowe Kobiet
 • 10.00 – uczniowie Szkoły Podstawowej
 • 15.00 – Domowy Kościół

Wielka Sobota – czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszam do adoracji rodzinnej przed Najświętszym Sakramentem i do oddania czci Krzyżowi św.
Święcenie pokarmów:

 • godz. 11.30 – Ściejowice koło remizy
 • godz. 12.00 – w kościele
 • godz. 12.30 – Górskie Domy
 • godz. 13.00 – w kościele

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Po poświeceniu ognia, wysłuchaniu Orędzia Paschalnego odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę przynieść ze sobą świece. Procesja Rezurekcyjna w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, a po niej Msza św.          

5. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Irenie Skrzypoń, Marii Królik, Marii Pater, Alinie Keller, Danucie Wiernowolskiej. Serdeczne podziękowania paniom za umycie okien w zakrystii i salce na zakrystią.  

6. Serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy rekolekcji jak i czasu nawiedzenia Ikony Świętej Rodziny. Szczególne Bóg zapłać dla ks. Rekolekcjonisty – ks. Damiany Kuchty. Strażakom dziękuję za eskortowanie Ikony z Bolechowic i wprowadzenie do kościoła oraz przekazanie do kolejnej parafii, p. Mateuszowi Rosek i Kazimierzowi Karolus za przygotowanie miejsca pod Ikonę, p. Beacie Stępskiej za bukiet kwiatów, SLO, Domowemu Kościołowi, p. Kościelnemu, p. Organiście.

7. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny o 8.00, 10.30, 12.00.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Dom Samotnej Matki. Zebrano kwotę 1.324,50, którą przekazano do Duszpasterstwa Rodzin.

9. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Jest do nabycia kwietniowy numer "Staśa" w cenie 10 zł.

11. Posłuchajmy świadectwa małżeństwa zachęcającego do wstąpienia do Domowego Kościoła.