Niedziela Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego – dzień naszego odpustu parafialnego. Ze względu na warunki pandemii i środki ostrożności obchodzone w skromnej formie. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 15.00.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

3. W środę po Mszy św. modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

5. Przyszła niedziela będzie obchodzona, jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 15.00.     

6. Dziękuję sprzątającym kościół Karolowi Białek i Janowi Steczko. Pani Magdzie ze Ściejowic za środki do dezynfekcji Kościoła.

Ze względów bezpieczeństwa pan kościelny nie zbiera składki. Można ofiary na utrzymanie kościoła złożyć do skrzynki przy stoliku z gazetami. Dziękuję też za ofiary składane na konto parafii.

7. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę pół godz. przed wieczorną Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za świat, Ojczyznę i naszą parafię za przyczyną św. Jana Pawła II. Druga intencja przyjęta w danym dniu będzie odprawiona o godz. 7.30 rano albo 18.30.

8. Zmienił się limit uczestniczących we Mszach św. (1 osoba na 15 metrów kwadratowych) dlatego w naszym kościele może na Mszach św. być do 40 osób – biorąc pod uwagę przestrzeń i zalecenia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
  • 25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.