Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022

1. Dziś dzień naszego odpustu parafialnego. Po Mszach św. zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Składam serdeczne podziękowanie dla ks. Profesora Edwarda Stańka za skierowane do nas Słowo Boże oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej największego Rodaka ś.p. Ks. abp Stanisława Nowaka; podziękowania dla Ks. dr Tadeusza Nosek za przewodniczenie Sumie Odpustowej, Straży Pożarnej z Jeziorzan i Ściejowic, LSO, p. Organiście i p. Kościelnemu, osobom niosącym baldachim, feretrony, dzieciom przeżywającym rocznicę I Komunii św., rodzicom za przygotowanie dzieci do procesji. Dziękuję za modlitwę wszystkim Parafianom i naszym Gościom oraz Kapłanom z dekanatu.

2. We wtorek i czwartek Msze Św. o godz. 7:00, a pozostałe dni o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę 1 maja rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP o godz. 15:00. Msze św. niedzielne w maju 8:00, 10:30, 15:30 - po nabożeństwie majowym. Natomiast w tygodniu nabożeństwa majowe o 17:30.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za zmarłych - wypominki.

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Zofii Białek, Dorocie Janas, Marii Tyrała i Sylwii Śmiech, animatorkom Agacie Soleckiej i Ewie Grzesiak oraz panu Stanisławowi Szymula. Słowa wdzięczności za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dla p. Tadeusza Kowalik, Kazimierza Karolus, Mateusza Rosek, Tomasza Kałuskiego, Krzysztofa Królik i Krzysztofa Soleckiego. Bóg zapłać p. Beacie Stępskiej za bukiet kwiatów przy poświęconej tablicy.

6. W maju rozpocznie się peregrynacja Ikony św. Rodziny w domach i rodzinach. Jest to okazja do modlitwy w zaciszu swego mieszkania za najbliższych i z mieszkańcami domu. Odebranie Ikony będzie po Mszy św. a na drugi dzień rodzina odnosi ją do świątyni przed Mszą św. Parafian chętnych na przyjęcie tego wizerunku zapraszam do zapisu na wybrany dzień w zakrystii od dnia jutrzejszego.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dołączona jest ulotka z tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.

8. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Marka ewangelisty
  • Czwartek - bł. Hanny Chrzanowskiej
  • Piątek - św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.