Niedziela Najświętszej Trójcy - 30.05.2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Ta dzisiejsza niedziela też kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej w naszej archidiecezji. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce. Dzisiejsza składka inwestycyjna za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

2. Jutro Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.

3. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 8.00, 10.30 i po południu o godz. 15.00.

Po Mszy Świętej godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, straży pożarnej, grupom parafialnym, panom niosącym baldachim i niosącym feretrony, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

  • Tradycyjnie ołtarze będą: ołtarz  I – przed kościołem, ołtarz II – u Państwa Michałków, ołtarz III – pod kapliczką, ołtarz IV – koło kapliczki N. S. P. J.
  • Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne dawniej znane, jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie od piątku będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msze Święte o godz. 18.00 a po niej procesja eucharystyczna. 

Tradycyjnie składka w Boże Ciało przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 i Komunii Świętej wynagradzającej na Mszy św. o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w sobotę (05.06. br.) z posługą Spowiedzi i Komunią św. od godz. 9.00.

6. Msze św. w niedziele miesiąca czerwca o godz. 8.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy  św. o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę (06.06. br.)  procesja po Mszy św. o godz. 11.00.     

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Bożenie Skrzyńskiej, Sylwii Rakoczy, Annie Przebinda-Spułowicz, Ewie Przebinda, Tomaszowi Apostoł.

8. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego. W którym m.in. broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkie wezwania z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz o historii tej litanii i obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Zofia Kucharska, z Jeziorzan, której pogrzeb będzie jutro (poniedziałek) o godz. 15.00 oraz śp. Zofia Mania z Jeziorzan, której pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Polećmy je Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
  • w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Gminne Biuro Spisowe w Liszkach informuje, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań 2021. Nadal podstawową, obowiązkową metodą udziału jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie GUS pod adresem spis.gov.pl, osoby które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów przygotowanych w każdym urzędzie statystycznym lub urzędzie miasta i gminy, gdzie są przygotowane miejsca spisowe, bądź przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99. Ponadto z osobami które nie dokonają samospisu od 04 maja może kontaktować się rachmistrz spisowy spod numeru telefonu: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Dla bezpieczeństwa można zweryfikować ich tożsamość dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 lub sprawdzić w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” dostępnej na stronie spis.gov.pl. Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.